Software Microsoft

Prodáváme jen počítače s odladěným operačním systémem Microsoft Windows. O jakou verzi systému se jedná se dočtete v popisu počítače.

 

Povaha software podle distribuce mezi výrobcem a koncovým uživatelem

Software (také sw) můžeme kategorizovat následovně:

  • OEM  - takový sw koupíte u národních prodejců jako médium nebo jako elektronickou licenci
  • OEMA – tímto sw vybavují počítače značkoví výrobci, např. Dell (písmeno "A" znamená, že základní deska PC je aktivní pro systémy Microsoft speciálně upravené pro výrobce, product key nelze použít na OEM instalaci)
  • OEM MRR – tímto sw vybavují repasované počítače registrovaní partneři Microsoftu
  • OEM MAR – tímto sw vybavují repasované počítače autorizovaní partneři Microsoftu

 

Od 1.ledna 2020 prodáváme repasované počítače převážně s instalací Windows 10, podrobnosti čtěte zde!

Již nepodporujeme a neprovádíme instalace systémů Windows XP, Vista a Windows 7 a Windows 8/8.1!

 

OEM

Naše firma přímo nenabízí tento software. Smluvní dohodou lze v případě objednávky počítače takový software (např. Office) do kalkulace zahrnout.

 

OEMA

Co je OEMA     

Na námi nabízených značkových repasovaných počítačích je běžné, že téměř všechny jsou z výroby vybaveny OEMA operačním systémem firmy (autora) Microsoft (dále jen OEMA nebo zkráceně OA (OEMA - Original Equipment Manufacture Activated - označení produktů společnosti Microsoft, které jsou zcela plnohodnotnými produkty předinstalovanými výrobci počítačů)). OEMA je vždy cenově zvýhodněný produkt a proto si autor vyhradil právo, že je tento produkt samostatně neprodejný, instalovat se smí vždy jen na první pevně daný a nezaměnitelný počítač (nelze jej instalovat na další a další počítač, i kdyby přestal počítačem být, např. přelepením štítku COA). Na OEMA produkt neposkytuje autor až na výjimky žádnou technickou podporu. Technickou podporu poskytuje výrobce nebo prodejce. Jelikož je OEMA neoddělitelnou součástí počítače, stává se v případu změny vlastníka uživatelem zařízení včetně OEMA nový vlastník. Za normální se považuje, že předchozí vlastník již tento systém nemůže využívat. To je zjednodušený ale správný výklad pro logické pochopení významu OEMA operačního systému. 

Změna uživatele OEMA

Změna uživatele OEMA systému jde spolu se změnou vlastnictví počítače. Nový vlastník by měl mít na kupní či obdobné smlouvě vyznačeno, že počítač získal spolu s OEMA systémem. Na počítači by měl být COA štítek Windows 7 (certifikát pravosti) s čitelnými údaji popřípadě GML label Windows 8, 8.1 nebo 10 (bezpečnostní nálepka prokazující legální původ systému).

Jak na instalaci

Výrobci značkových počítačů nepoužívají k předinstalacím ve výrobě komerční instalační média (netýká se Windows 10, kde je instalační médium stejné pro každého). Mají speciálně upravený program autora k této činnosti. Výrobci nejsou prvním uživatelům počítačů povinováni dodat instalační média, pokud zajistí pravou kopii systému jiným způsobem. Proto se na trhu s repasovanými počítači téměř nevyskytují žádná instalační média. Podporu a instalaci operačního systému zajišťuje výrobce (obvykle nové zařízení) nebo prodejce (obvykle servis nebo použité zařízení).  

Co deklarujeme na dokladu

V případě, že kupujete značkový počítač s OEMA systémem, budete mít na dokladu uvedené například "Licence Windows 7 + příslušná verze OEMA + příslušná značka COA nebo Windows 8, 8.1 nebo 10 + příslušná verze OEMA GML". Jazyk a bitovou kopii u OEMA systémů nedeklarujeme.

 

OEM MRR 

Nejsme partneři

 

OEM MAR

Od dubna 2022 již neposkytujeme služby licencování OEM MAR.  Od března 2019 jsme partneři MAR TPI (Microsoft Authorizhed Refurbisher  + Third Party Installer).  Na počítačích deklarovaných se systémem Windows 10 Home nebo Professional CZ 32/64b MAR může být nainstalována 32b nebo 64b verze v jazyku českém či jiném evropském. Instalační média jsou ke stažení u Microsoftu. Na PC je štítek COA (certifikát pravosti) s instalačním - aktivačním klíčem (product key). Systém MAR Windows 10 Home nebo Professional můžete zakoupit pouze s počítačem. Od 6.3.2020 dodáváme PC s takovou licencí pouze firemním zákazníkům, smluvně, v množství 20lic/objednávku nejméně.

 

Závěrem. Maximálně jsme se snažili textem vysvětlit problematiku software Microsoft při nasazováni na repasované počítače. Přesto chápeme, že může zákazník tápat, proto e-mailujte, telefonujte, budeme se vám snažit problematiku vyložit tak, abyste ji porozuměli.

Zpět do obchodu