Doprava

     Doprava nebo přeprava objednaného zboží je závislá vždy na typu zboží, jeho velikosti a hmotnosti a náročnosti na spotřebu obalového materiálu. Námi prodávané zboží, stolní počítače, jsou bohužel nejcitlivější, největší, nejtěžší a tím pádem na spotřebu obalového materiálu náročné. To se samozřejmě musí projevit na vyšších nákladech doručení. Často zákazník pomíjí právě obalový materiál, který je v současné době drahý a pro nás samozřejmě je to zboží, které musíme kupovat. Obal neslouží jen k zakrytí dodávaného zboží, ale především ho musí chránit proti poškození.

     V současné době máme nastavenou cenu za doručení na 190Kč včetně DPH za balík v rámci České republiky (u doběrečných balíků se účtuje příplatek 60Kč za objednávku). Prodáváme hmotnostně dva formáty stolních počítačů, tj. Micro a SFF. Micro formát je v systému nastaven na 2,5kg/ks a SFF formát na 5kg/ks. Občas se může objevit v nabídce i formát Tower, u kterého nastavujeme hmotnostní limit na 10kg/ks. Používáme smluvně dva přepravce, kde se podmínky liší:

 

Zásilkovna je vhodná pro zákazniky, kteří rádi odebírají zásilky na výdejních místech. Má sledovací a oznamovací systém Packeta. Zásilkovna má podle našeho názoru síť výdejních míst nejširší a je skoro v každé i menší obci. Nevýhoda Zásilkovny spočívá ale v jejich omezení na hmotnost doručovaného balíku, což je 10kg. Když uvážíme ještě hmotnost obalu, je Zásilkovna na hmotnostním stropu zboží na balík 5kg, tj. 2xMicro nebo 1xSFF. Počet balíků je samozřejmě neomezený. Dodací lhůty jsou v průměru spíš 48 než 24 hodin od expedice.

   

PPL je známá společnost, která vozí na adresu nebo na výdejní místo po dohodě ve službě Privat, kterou používáme. Má sledovací a oznamovaí systém. Hmotnost balíku je zde omezena našimi vlastními podmínkami, protože v balíku není bezpečné přepravovat víc než 4xMicro nebo 2xSFF počítače, tedy limitně 10kg na zboží + obal. Dodací lhůta je u PPL v průměru 24 hodin od expedice.

     

     Systém e-shopu nedokáže zpracovat individuelně všechny kombinace, které můžou nastat. Pokud bude u objednávky reálné sdružit víc kusů nebo formátů tak, abychom se vešli do hmotnostních limitů na balík, uděláme to. 

    Jelikož máme expediční místo v Praze, je možné také domluvit kurýrní přepravu po Praze. Cena je smluvní podle objednávky.

    S jinými přepravci nemáme smlouvu nebo jsou ve svých požadavcích na cenu přepravy mimo rámec daných možností.

 

Zpět do obchodu